Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

V Banskej Bystrici sa uskutočnilo celodiecézne stretnutie mládeže

Počas uplynulého víkendu 22. – 24. marca 2024 sa v Banskej Bystrici konalo tradičné diecézne stretnutie mládeže – Kvetný víkend, ktorého sa zúčastnilo vyše dvesto mladých z celej Banskobystrickej diecézy.

Väčšina programu sa uskutočnila v priestoroch Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa. Mladí počas víkendu spoločne uvažovali nad slovami sv. apoštola Pavla „V nádeji sa radujte!“ (Rim, 12, 12).

Hlavným hosťom sobotného programu bol apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli, ktorý mal pre mladých prednášku na tému motta stretnutia a zároveň pre mladých slávil svätú omšu. Hlavnou myšlienkou príhovoru i katechézy, apoštolského nuncia Girasoliho bola mnohokrát zopakovaná veta: „Nikdy nie sme porazení, keď odolávame.“

Okrem katechézy a svätých omši boli súčasťou programu i piatková modlitba krížovej cesty, sobotná eucharistická adorácia, mnohé workshopy ako aj dialógy s diecéznym biskupom Mons. Mariánom Chovancom.

  Vyvrcholením Kvetného víkendu bolo eucharistické slávenie Palmovej nedele, ktorému v banskobystrickej katedrále predsedal diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Vo svojej homílii diecézny biskup upriamil pozornosť na poklad, ktorým je Kristov kríž a priblížil šesť kvetov, ktoré z Ježišovho kríža vyrastajú. Mladých povzbudil, že z Kristovho kríža vyrastá ešte siedmy kvet – symbol plnosti, ktorý biskup nepomenoval, ale mladým prizvukoval, že život každého jedného z nich má byť tým krásnym kvetom, ktorý kvitne z dreva Ježišovho kríža.

Po svätej omši Mons. Chovanec odovzdal poverovacie dekréty mladým, zástupcom za dekanáty v Rade laikov diecézneho centra mládeže Maják.

Návrat na vrch stránky