Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Stredoslovenská púť kresťanských seniorov na Starých Horách

V stredu 24. mája sa Bazilika navštívenia Panny Márie na Starých Horách stala miestom stretnutia Stredoslovenskej púte kresťanských seniorov. Na púti sa zišli seniori nielen z Banskobystrickej diecézy, ale aj z Lučenca, Ružomberka, Martina, Nitry a iných miest Slovenska.

Svätej omši predsedal banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec, ktorého v úvode svätej omše na Starých Horách privítal miestny farár a správca baziliky Stanisław Miernik, OCD. Počas privítania všetkých účastníkov vyjadril radosť zo spoločného stretnutia.

Banskobystrický biskup vo svojom príhovore po evanjeliu vychádzal z Ježišovej veľkňazskej modlitby. Poukázaním Ježišovu prosbu o jednotu pozval seniorov k jednote s Kristom a v spoločenstve Cirkvi navzájom medzi sebou. Biskup Chovanec zvýraznil, že túto jednotu dokážu najlepšie budovať vernosťou Svätému Otcovi a modlitbou.

V závere svätej omše sa zúčastneným poďakoval Peter Mach – predseda Združenia kresťanských seniorov na Slovensku. Vyjadril radosť, že sa opäť mohla uskutočniť púť kresťanských seniorov na Starých Horách, ktorá vždy v danom roku patrí medzi prvé v poradí.

Foto: Dušan Hricko a Michal Koniar

 

Návrat na vrch stránky