Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Diecézny biskup sa na Starých Horách stretol s kresťanskými seniormi

V stredu 19. mája sa Bazilika navštívenia Panny Márie na Starých Horách stala miestom stretnutia púte kresťanských seniorov, ktorí si hoci vo veľmi obmedzenom počte vykonali tradičnú púť kresťanských seniorov.

Svätej omši predsedal banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec, ktorého v úvode svätej omše na Starých Horách privítal miestny farár a správca baziliky Stanisław Miernik, OCD. Počas privítania všetkých účastníkov vyjadril radosť zo spoločného stretnutia i silu povzbudenia, ktoré prináša putovanie do života človeka.

Banskobystrický biskup vo svojom príhovore po evanjeliu vychádzal z Ježišovej veľkňazskej modlitby. Poukázaním na známu udalosť z našich dejín – rozprávanie o Svätoplukovi a jeho troch prútoch – pozval seniorov k jednote s Kristom a v spoločenstve Cirkvi navzájom medzi sebou. Biskup Chovanec zvýraznil, že túto jednotu dokážu najlepšie budovať modlitbou  a živým sviatostným životom.

V závere svätej omše sa zúčastneným poďakoval Peter Mach – predseda Združenia kresťanských seniorov na Slovensku. Vyjadril radosť, že sa po dvoch rokoch mohla opäť uskutočniť púť kresťanských seniorov na Starých Horách, ktorá vždy v danom roku patrí medzi prvé v poradí. Taktiež vyjadril radosť nad novým Svetovým dňom starých rodičov, ktorý 31. januára 2021 ustanovil pápež František, a v tomto roku sa bude sláviť po prvýkrát 25. júla.

Autor fotografií: Michal Koniar

Po svätej omši mali kresťanskí seniori v bazilike ďalší duchovný a modlitebný program.

Návrat na vrch stránky