Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Modlime sa radi, nielen súkromne, ale aj verejne – povzbudenie diecézneho biskupa Mons. Mariána Chovanca

Banská Bystrica 19. apríla

Od dnešného dňa je možné opäť verejne sláviť bohoslužby. „Úprimne sa z toho tešíme, hoci isté obmedzenia treba zachovávať aj naďalej,“ vraví banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za zlepšenie situácie ďakuje predovšetkým „dobrotivému Pánu Bohu“. Slová vďaky však vyslovuje i „obetavým zdravotníkom“  a všetkým ľuďom.

Osobitne ďakujem od biskupa smeruje aj pre kňazov a diakonov. „Vy ste niekoľko ťažkých mesiacov vydávali krásne svedectvo, keď ste vynaliezavo a obetavo slúžili svojim veriacim – a pritom ste nedovolili, aby sa naše kostoly stali miestom šírenia smrteľnej nákazy,“ oceňuje ich obetu a duchovné sprevádzanie veriacich biskup Chovanec.

Pridáva i slová pápeža Františka z jeho nedávnej návštevy Iraku. „Vieme, ako ľahko je nakaziť sa vírusom rezignácie, ktorý sa okolo nás šíri. Ale Boh nám dal účinný liek voči tomuto vírusu. Je to nádej, ktorá v nás rastie zo stálej modlitby a každodennej oddanosti nášmu poslaniu,“ cituje Svätého Otca Františka Mons. Marián Chovanec.

„Milí bratia, prijmime toto aktuálne povzbudenie Svätého Otca. Modlime sa radi a toľko – nielen súkromne, ale aj verejne – , aby sme sa všetci stali dobrými nástrojmi Božej nádeje,“ dodáva biskup Mons. Marián Chovanec.

Návrat na vrch stránky